Domov > Obvestila > Karierni centri Univerze v Ljubljani

Karierni centri Univerze v Ljubljani

Datum objave: 7. 1. 2011
Vir: Obvestilo vsem študentom FMF
Na 23 fakultetah in 3 akademijah Univerze v Ljubljani so se vzpostavili karierni centri, ki za študente in diplomante nudijo sledeče brezplačne aktivnosti:
  • informiranje o študijskih programih in zaposlitvenih možnostih diplomantov po zaključku študija,
  • individualno in skupinsko karierno svetovanje,
  • organizacijo brezplačnih delavnic in drugih dodatnih izobraževanj za študente za pridobivanje zaposlitvenih in drugih veščin ter znanj, ki jih študenti in diplomanti potrebujejo za uspešen vstop na trg delovne sile,
  • informiranje o prostih delovnih mestih,
  • predstavitve delodajalcev in zaposlitvenih možnostih v njihovih organizacijah,
  • študijski obiski v organizacije, kjer bodo študenti spoznali realno delovno okolje,
  • spremljanje diplomantov (anketa o zaposljivosti diplomantov, sodelovanje z ALUMNI klubi),
  • izvajanje promocijskih aktivnosti,
  • organizacija posvetov na temo vseživljenjske karierne orientacije,
  • vzpostavitev spletnega portala.

Da so tovrstne aktivnosti dobrodošle in predvsem potrebne, potrjujejo tudi študenti, zaposleni na članicah, in delodajalci. Že v prvem mesecu delovanja smo izvedli preko 100 individualnih svetovanj študentom in diplomantom, zelo dobro sodelujemo z zaposlenimi na članicah, v želji po sodelovanju pa se na nas obračajo tudi delodajalci.

V kolikor želite biti informirani o aktivnostih v okviru projekta, se lahko naročite nanje na elektronskem naslovu kc@uni-lj.si. V kratkem bomo z namenom informiranja o aktivnostih v okviru projekta vzpostavili spletno stran, ki bo na elektronskem naslovu http://www.kc.uni-lj.si/.

Za več informacij pokličite karierno svetovalko Natašo Zalaznik Kuntarič na 01 4771 174, pišite na natasa.zalaznik-kuntaric@uni-lj.si ali pa jo poiščite na Fakulteti za strojništvo - soba 105, oz. se dogovorite za individualno svetovanje na vaši fakulteti.