Domov > Obvestila > Uspeh ekipe FMF na prvem univerzitetnem prvenstvu v savatu in canne de combat

Uspeh ekipe FMF na prvem univerzitetnem prvenstvu v savatu in canne de combat

Datum objave: 30. 5. 2012
Vir: Splošno obvestilo
22. 4. 2012 je potekalo prvo univerzitetno prvenstvo v savatu (franscoskem boksu) in canne de combat (borbi s palico), ki so se ga udeležili tudi študenti in študentke Fakultete za matematiko in fiziko. Barve naše fakultete so zastopali Žiga Schöner, Tjaša Kovačević, Hana Majaron, Kristina Berčič in Rok Ivanšek. Dosegli so zelo dobre rezultate tako posamično kot skupinsko: štirje so osvojili medalje, skupno pa je FMF, kljub neštevilčni ekipi, zasedla tretje mesto.

Savate je borilna veščina, pri kateri se tekmuje v posebnih obuvalih, dovoljene pa so tako nožne kot ročne brce. Pri borbah v lahkokontaktni različici (Assault), ki se trenira pri nas, se ocenjujejo tehnika, gibanje, raznovrstnost udarcev, taktika in zadetki. Zato ponavadi zmaga inteligentnejši tekmovalec in ne tisti, ki je agresivnejši.

Več o poteku tekmovanja, rezultatih in samem športu si lahko preberete na naslednji povezavi.