Fakulteta za strojništvo UL, Laboratorij za motorje z notranjim zgorevanjem in elektromobilnost
Trenutno zaposlujemo sodelavce na mednarodnih projektih, kjer sodelujemo z najbolj renomiranimi mednarodnimi partnerji:
-
MORELife – Material, Operating strategy and REliability optimisation for LIFEtime improvements in heavy duty trucks,
-
RealHyFC – Reliable durable high power hydrogen fueled PEM Fuel Cell stack.
O laboratoriju:
V LICeM pokrivamo širok spekter tematik povezanih z razvojem simulacijskih modelov najnaprednejših energetskih sistemov, inovativnih modelov posameznih gradnikov teh sistemov in optimizacije delovanja tovrstnih sistemov. Omenjene vsebine raziskujemo na najprestižnejših civilnih in raziskovalnih raziskovalnih mednarodnih in nacionalnih projektih, kjer smo eden najuspešnejših laboratorijev z vidika števila pridobljenih projektov na Univerzi v Ljubljani. Unikatna vpetost v mednarodni raziskovalni prostor nam omogoča nadgradnjo pedagoškega procesa s ciljem prenosa znanj na mlajše generacije in posledično v slovensko in mednarodno industrijsko okolje. Raziskovalne dosežke redno dokazujemo z objavami v najboljših znanstvenih revijah, industrijskimi patenti in industrijskimi simulacijskimi orodji temelječimi na naših lastnih kodah, ki so vključene tudi v simulacijska orodja svetovno vodilnih profesionalnih ponudnikov programske opreme. S ciljem doseganja novih znanstvenih pr ebojev in optimizacije prehoda na nizko-energetsko družbo iščemo ambiciozne sodelavce.
O projektih:
V izbranih projektih sodelujemo s ključnimi podjetji in razvojnimi institucijami na področju celotne vrednostne verige gorivnih celic s protonsko izmenjalno membrano (PEMFC). Raziskovalci LICeM razvijamo najnaprednejša virtualna orodja za razvoj, nadzor in diagnostiko PEMFC in smo ključni partner, ki z najnaprednejšimi digitalnimi rešitvami podpira premostitev intenzivnejšo uporabo vodikovih tehnologij v težkem transportu.
Tehnična vprašanja, ki preprečujejo hitro in široko uveljavitev PEMFC na področju težkih vozil, so namreč povezana z zanesljivostjo in fleksibilnostjo gorivnoceličnih skladov. Za njihovo dolgotrajno delovanje sta ključnega pomena uspešna diagnostika in spremljanje z namenom preprečitve zmanjšane učinkovitosti in degradacije sestavnih delov. Tako v sklopu projektov delamo na razvoju novih rešitev, ki temeljijo na izboljšanih mehanistično osnovanih modelih degradacije, in ki omogočajo razvoj virtualnih senzorjev in opazovalcev za optimizacijo pogojev delovanja PEMFC. Rezultati projektov so tesno povezani z industrijskim okoljem, v katerem se uporablja PEMFC. Projekti tako stremijo k razvoju stroškovno konkurenčne, zanesljive in trajne tehnologije gorivnih celic, kjer smo raziskovalci LICeM prepoznani kot eni izmed vodilnih v EU.
Delo obsega:
- razvoj simulacijskih modelov v numeričnih okoljih,
- razvoj kontrolnih strategij, metodologij in tehnologij,
- vodenje posameznih nalog mednarodnih projektov,
- sodelovanje na mednarodnih sestankih v sklopu projektov,
- priprava poročil in pisanje znanstvenih publikacij.
Naša pričakovanja:
- zaključena vsaj VI. raven tehničnega ali naravoslovnega študija,
- analitično in kritično razmišljanje,
- proaktivnost, visoka motiviranost ter želja po delu v skupini,
- razumevanje osnovne logike programiranja, prednost imajo kandidati s poznavanjem MATLAB, MATLAB Simulink in Python programskega okolja oziroma jezika,
- dobre komunikacijske sposobnosti v angleškem jeziku.
Nudimo:
- delo v mednarodno priznanem laboratoriju v mladi prodorni ekipi,
- sodelovanje z industrijskimi partnerji v mednarodnem okolju,
- možnost akademskega razvoja,
- sodelovanje pri prehodu družbe na obnovljive vire energije,
- soustvarjanje najsodobnejših numeričnih modelov,
- kolektivno dodatno pokojninsko zavarovanje,
- možnost dodatnega honorarnega dela in nadobremenitev,
- možnost dela od doma v usklajenem obsegu.
Če vas zanima razvoj modelov sodobnih gorivnoceličnih in ostalih elektrokemijskih sistemov, snovanje njihove kontrolne strategije, virtualnih tipal in opazovalcev ter omenjene tehnologije povezovati s sodobnimi tehnologijami proizvodnje, hrambe in uporabe širokega spektra energijskih vektorjev, vas vabimo, da se nam pridružite v mladi interdisciplinarni ekipi. Delo na najsodobnejših tematikah, ki premikajo meje digitalne in zelene preobrazbe EU, lahko v določenem obsegu poteka tudi od doma.
Zainteresirani kandidati prosim pošljite svoj CV prof. dr. Tomažu Katrašniku na tomaz.katrasnik@fs.uni-lj.si.
Za vsebino oglasa, nadaljnji proces izbire kandidata in obliko medsebojnega sodelovanja med kandidatom in delodajalcem odgovarja delodajalec. Več informacij je na voljo tu.