Domov > Obvestila > Prof. Svjetlana Fajfer: Dosežki letošnjih Nobelovih nagrajencev za fiziko (Zlomljene simetrije v fiziki delcev)

Datum objave: 22. 10. 2008
Vir: Ponedeljkov fizikalni kolokvij
ponedeljek, 27. 10. 2008, ob 16:15 v predavalnici F1, FMF UL, Jadranska 19, Ljubljana

Pred predavanjem vse udeležence vabimo na čaj.

Povzetek:

Prof. Svjetlana Fajfer, Fakulteta za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani in Institut Jožef Stefan

Letošnjo Nobelovo nagrado za fiziko si delijo Yoichiro Nambu za odkritje mehanizma spontanega zloma simetrije v fiziki delcev, ter Makoto Kobayashi in Toshihide Maskawa za odkritje mehanizma kršitve simetrije CP in napovedi obstoja treh družin kvarkov.