Domov > Obvestila > Odsek za eksperimentalno fiziko osnovnih delcev F9, Institut Jožef Stefan

Odsek za eksperimentalno fiziko osnovnih delcev F9, Institut Jožef Stefan

Datum objave: 8. 4. 2009
Vir: Zaposlitveni oglas
razpisuje prosto mesto mladega raziskovalca/mlade raziskovalke na področju medicinske fizike

K sodelovanju vabimo kandidate in kandidatke, ki jih zanima delo mladega raziskovalca/mlade raziskovalke na področju medicinske fizike, natančneje pri razvoju sonde z visoko ločljivostjo za slikanje PET. Pozitronska emisijska tomografija (PET) je uveljavljen slikovni način v sodobni medicinski diagnostiki, ki med drugim omogoča izvrstno ločevanje med zdravim in rakastim tkivom. Raziskovalna skupina, v katero se bo vključil kandidat, deluje na Odseku za eksperimentalno fiziko osnovnih delcev F9 Instituta Jožef Stefan, raziskave pa potekajo v širši mednarodni kolaboraciji. Projekt je financiran tudi v okviru 7. okvirnega programa EU (FP7 "MADEIRA").

Kandidatu ponujamo zanimivo in perspektivno raziskovalno delo v mednarodni skupini na hitro se razvijajočem področju medicinske fizike, ki vključuje delo v sodelujočih laboratorijih v Švici, Španiji in ZDA. Od kandidata pričakujemo veselje do eksperimentalnega dela, pripravljenost za skupinsko delo ter diplomo iz fizike s povprečno oceno 8 ali več do jeseni 2009.

Začetek: jeseni 2009. Podrobnejše informacije so na voljo pri doc. dr. Dejanu Žontarju (dejan.zontar@ijs.si).