Domov > Obvestila > Fakulteta za matematiko in fiziko

Fakulteta za matematiko in fiziko

Datum objave: 31. 3. 2017
Vir: Zaposlitveni oglas
Raziskovalec - doktorski študent (rok za prijavo 30. april 2017)

Načrtujemo, da bomo v oktobru 2017 na Fakulteti za matematiko in fiziko ponudili dve plačani doktorski mesti.

Tema prvega mesta so temelji teorije tipov, mentor pa prof. dr. Andrej Bauer. Kandidat mora imeti zaključen magistrski študij matematike ali računalništva ter kazati zanimanje za matematične osnove teorije tipov. Poznavanje dokazovalnih pomočnikov je zaželjeno.

Tema drugega mesta je teorija programskih jezikov s poudarkom na računskih učinkih, mentor pa doc. dr. Matija Pretnar. Kandidat mora imeti zaključen magistrski študij matematike ali računalništva ter kazati zanimanje tako za matematične osnove kot za praktično implementacijo programskih jezikov.

Odvisno od tega, katero mesto vas zanima, pošljite prijavo Andreju Bauerju <andrej.bauer@fmf.uni-lj.si> ali Matiji Pretnarju <matija.pretnar@fmf.uni-lj.si>.

Prijava naj vsebuje kratek življenjepis ter spremni dopis, v katerem obrazložite svoje zanimanje za dano temo.

Prijave pošljite čimprej, vendar najkasneje do konca aprila.