Domov > Obvestila > Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo

Univerza v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo

Datum objave: 13. 6. 2017
Vir: Zaposlitveni oglas
Mladi raziskovalec (redna zaposlitev, rok za prijavo 23. junij 2017)

Mladi raziskovalec se bo usposabljal na področju dodajnih tehnologij z uporabo laserske direktne depozicije kovinskega prahu. Osrednji predmet raziskav bo proces direktne depozicije snovi z uporabo anularnega laserskega žarka. Uporaba anularnega laserskega žarka v nasprotju z obstoječimi sistemi omogoča dovod kovinskega prahu v osi anularnega žarka, kar predstavlja novost na področju laserske direktne depozicije snovi. S tem v zvezi poleg splošnega razumevanja interakcij anularnega laserskega žarka z aksialno dovedenim kovinskim prahom ter s tem povezano stabilnostjo procesa nanašanja snovi obstajajo številni odprti raziskovalni problemi, tako na eksperimentalnem kot na teoretičnem (numeričnem) področju, med katerimi lahko kandidat izbira:

• optimizacija geometrije aksialne šobe za dovod prahu za zagotavljanje maksimalnega izkoristka prahu pod različnimi koti glede na navpičnico,
  • določitev vplivnih parametrov in korelacij z lastnostmi nanešene snovi,
  • spremljanje in krmiljenje procesa večslojnega nanašanja snovi,
  • optimizacija procesa nanašanja glede na temperaturno polje in geometrijo izdelka.

Pričakuje se, da ima kandidat poleg znanja angleškega jezika ozadje iz vsaj enega od naslednjih področij:

• strojništvo (npr. mehatronika, laserska tehnika),
  • fizika (npr. tehnična fizika in fotonika, računalniška fizika),
  • elektrotehnika (npr. mehatronika, avtomatika in informatika, analiza signalov, strojno učenje).

Za usposabljanje je zaželeno poznavanje naslednjih programskih okolij: Matlab, SolidWorks, Zemax (eksperimentalno področje), OpenFOAM (numerično področje).

Več informacij glede prijave: https://www.uni-lj.si/studij/mladi-raziskovalci/

Kontakt:
Andrej Jeromen