Domov > Obvestila > Institut Jožef Stefan, programska skupina Struktura hadronskih sistemov

Institut Jožef Stefan, programska skupina Struktura hadronskih sistemov

Datum objave: 14. 7. 2017
Vir: Zaposlitveni oglas
Mladi raziskovalec (redna zaposlitev, rok za prijavo 10. avgust 2017)
Programska skupina Struktura hadronskih sistemov na Institutu Jožef Stefan vabi k sodelovanju mladega raziskovalca, ki ga zanima raziskovanje na področju eksperimentalne jedrske fizike. Njegovo delo bo v okviru mednarodnih kolaboracij A1 in NUSTAR obsegalo snovanje in gradnjo visokozmogljivih detekcijskih sistemov za novi raziskovalni center FAIR v Darmstadtu ter študij izbranih jedrskih procesov na pospeševalniku MAMI v Mainzu. S tem si bo mladi sodelavec pridobil obširno znanje tako o jedrski instrumentaciji kot tudi o strukturi jeder in osnovnih interakcijah med nukleoni, ter hkrati tudi sam prispeval k razumevanju zgradbe snovi in vesolja. Razpis je objavljen na spletni strani https://www.ijs.si, rok za prijave pa je sreda, 5. julij 2017.