Domov > Obvestila > Konferenca Liquids 2017

Datum objave: 14. 7. 2017
Vir: Fizikalno srečanje
17. - 21.7. 2017, Ljubljana

Konferenca Liquids 2017, ki jo tokrat organizirata Institut »Jožef Stefan« in Fakulteta za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani, bo v tem letu pričakovano največji svetovni dogodek na temo znanosti tekočin. Od 17. do 21. julija se bo v Cankarjevem domu v Ljubljani srečalo preko 600 strokovnjakov z največjih svetovnih institucij, ki se ukvarjajo s tekočinami, penami, polimeri, koloidi, stekli, aktivnimi sistemi in biomateriali. Na konferenci bo podeljena prestižna nagrada  »Liquid Matter Prize« znanstveniku največjega svetovnega formata prof. Jacobu Kleinu (Weizmann Institute of Science, Izrael).

V okviru konference bo na obrežju Ljubljanice (Krakovski nasip) organizirana znanstveno-umetniška razstava »Liquids«, kjer bodo vizualno ter estetsko dovršena slikovna dela raziskovalcev ob jedrnati razlagi postavljena na ogled sprehajalcem.

Organizacijski odbor konference: I. Muševič (chair), R. Podgornik (vice-chair), S. Žumer (vice-chair), M. Ravnik (secretary), P. Ziherl (secretary), D. Babić, M. Čepič, S. Čopar, M. Čopič, I. Drevenšek, B. Hribar Lee, M. Kavčič, S. Kralj, Z. Kutnjak, A. Mertelj, N. Osterman, M. Praprotnik, G. Skačej, D. Svenšek, M. Škarabot, J. Štrancar, T. Urbič, U. Tkalec, N. Vaupotič, A. Vilfan, M. Vilfan, B. Zalar