Domov > Obvestila > Certifikat LGBT prijazno za FMF

Datum objave: 8. 11. 2017
Vir: Splošno obvestilo
Podelitev 7. novembra 2017 v Mestni hiši
Fakulteta za matematiko in fiziko je kot prva članica Univerze v Ljubljani pridobila certifikat LGBT prijazno

Projekt LGBT prijazno koordinira Oddelek za zdravje in socialno varstvo Mestne občine Ljubljana. Doslej je certifikat prejelo 27 organizacij.

S pridobitvijo certifikata se prejemniki zavežejo, da v svoji organizaciji zagotavljajo:

• boljše razumevanje temeljnih človekovih pravic LGBT oseb
  • vključujoče okolje za LGBT sodelavce in sodelavke
  • dvig osveščenosti zaposlenih pri zagotavljanju ponudbe in storitev za LGBT  uporabnice in uporabnike
  • povečanje občutljivosti za zaznavanje kršitev pravic LGBT oseb v delovnem in uporabniškem okolju

V primeru, da organizacija svojih zavez ne uresničuje, se lahko zaposleni ter uporabnice in uporabniki storitev obrnejo na Komisijo za LGBT certifikat, Mestna občina Ljubljana, Mestni trg 1, 1000 Ljubljana ali na elektronski naslov ozsv@ljubljana.si.