Domov > Obvestila > Podeljene Blinčeve nagrade za raziskovalno in strokovno delo na področju fizike

Podeljene Blinčeve nagrade za raziskovalno in strokovno delo na področju fizike

Datum objave: 25. 10. 2019
Vir: Splošno obvestilo
Četrtek, 24. 10. 2019, Peterlinov pavljon, FMF, Ljubljana
Na slavnostni prireditvi v Peterlinovem paviljonu Fakultete za matematiko in fiziko Univerze v Ljubljani so bile 24. 10. 2019 prvič podeljene Blinčeve nagrade za raziskovalno in strokovno delo na področju fizike. Nagrade so namenjene vsem slovenskim fizikom, podeljujeta pa jih Fakulteta za matematiko in fiziko UL in Institut »Jožef Stefan«. Blinčevo nagrado za fizike na začetku kariere je prejel prof. dr. Matjaž Perc z Univerze v Mariboru, Blinčevo nagrado za vrhunske enkratne dosežke dr. Martin Klanjšek z Instituta »Jožef Stefan«, Blinčevo nagrado za življenjsko delo pa prof. dr. Peter Prelovšek s Fakultete za matematiko in fiziko in Instituta »Jožef Stefan«. Slavnostna govornika na podelitvi sta bila minister za izobraževanje, znanost in šport prof. dr. Jernej Pikalo in direktor ARRS prof. dr. József Györkös.

Vsem nagrajencem iskreno cestitamo!