Domov > Obvestila > Umrla je viš. pred. mag. Marija Vencelj

Umrla je viš. pred. mag. Marija Vencelj

Datum objave: 19. 6. 2020
Vir: Splošno obvestilo
Pogreb bo jutri, 20. junija 2020, ob 11. uri na Mestnem pokopališču Kranj.

V 79. letu starosti nas je zapustila upokojena dolgoletna višja predavateljica Marija Vencelj.

Marija Vencelj je bila rojena leta 1941. Diplomirala je iz matematike leta 1963 na takratni Fakulteti za naravoslovje in tehnologijo. Magistrirala je na Univerzi v Zagrebu leta 1970. Bila je sodelavka na naši fakulteti in dolgoletna predavateljica elementarne matematike in metodike za naše študente pedagoških smeri. Vodila je seminarje za pedagoge in bila pogosta predavateljica na seminarjih DMFA. Kot dolgoletna članica uredniškega odbora, urednica za matematiko in odgovorna urednica je pomembno sooblikovala revijo Presek. V legendarnem univerzitetnem učbeniku Višja matematika 2 je prispevala poglavje Vektorske analize. Aktivna je bila tudi kot avtorica učbenikov iz matematike za strokovne šole. Leta 2003 je postala častna članica DMFA.

Svojcem izrekamo iskreno sožalje.