Preskoči na glavno vsebino

Zagovor doktorata: Jaka Pišljar, Statične in dinamične lastnosti pol-skirmionov v tankih plasteh kiralnih tekočih kristalov

Datum objave: 20. 6. 2023
Zagovor doktorata na Oddelku za fiziko
četrtek
junij
Ura:
ID: 944 4906 2095 – Geslo: 505424

Jaka Pišljar, mag. fiz., študent doktorskega študijskega programa 3. stopnje Matematika in Fizika, smer Fizika, izbirna skupina Fizika, bo zagovarjal svojo doktorsko disertacijo z naslovom »Statične in dinamične lastnosti pol-skirmionov v tankih plasteh kiralnih tekočih kristalov« oz. »Static and dynamic properties of half-skyrmions in thin layers of chiral liquid crystals« v četrtek, 22. junija 2023, ob 9.15 v prostorih Fakultete za matematiko in fiziko, v predavalnici F2 na Jadranski 19 in preko videokonferenčnega sistema Zoom.

• Komisija: * prof. dr. Irena Drevenšek Olenik (predsednica), prof. dr. Miha Ravnik, dr. Andriy Nych (Institute of Physics NAS of Ukraine, Ukrajina), prof. dr. Igor Muševič (mentor) in prof. dr. Tomaž Košir (dekan, vodja zagovora).