Umrl je prof. dr. Janez Strnad

Datum objave: 3. 12. 2015
Splošno obvestilo
V spominu bo ostal kot izjemen predavatelj, najprepoznavnejši profesor fizike, avtor temeljnih učbenikov za fiziko

V 82. letu starosti nas je zapustil dolgoletni sodelavec FMF in IJS, raziskovalec, profesor in popularizator znanosti, prof. dr. Janez Strnad.

Janez Strnad je bil rojen leta 1934 v Ljubljani. Diplomiral je leta 1957, doktoriral pa leta 1963 na Univerzi v Ljubljani. Leta 1974 je postal redni profesor, leta 2001 pa zaslužni profesor Univerze v Ljubljani. Raziskovalno se je ukvarjal z difuzijo nevtronov, posebno teorijo relativnosti in jedrsko fiziko. Generacijam fizikov bo prof. Strnad ostal v spominu kot izjemen predavatelj, avtor temeljnih učbenikov za fiziko, kot najprepoznavnejši profesor fizike, poln znanja o prepletenih zgodovinskih poteh znanstvenega delovanja, iz katerega smo se učili in črpali navdih.

Skupna žalna seja IJS in FMF UL bo v torek, 8. 12. 2015, ob 12h v Peterlinovem paviljonu.