10. konferenca fizikov v osnovnih raziskavah

Datum objave: 15. 11. 2016
Fizikalno srečanje
Konferenca bo potekala 16. november 2016, od 9-19h, na Otočcu
10. konferenca fizikov v osnovnih raziskavah bo potekala 16. novembra 2016 na Otočcu v hotelu Šport. Srečanje organizira Fakulteta za matematiko in fiziko UL ob pomoči Instituta "Jožef Stefan" pod pokroviteljstvom Društva matematikov, fizikov in astronomov Slovenije.

Namen 10. konference fizikov v osnovnih raziskavah je nadaljevati redna srečanja slovenskih fizikov, ki delujejo na različnih področjih osnovnih raziskav. V okviru srečanja se predstavljajo najpomembnejši dosežki slovenske fizike zadnjih dveh let in hkrati raziskovalno delo uspešnih raziskovalcev mlajše generacije. Poleg tega se želi na srečanju predstaviti dosežke na različnih področjih fizike, zato se poskuša pritegniti k sodelovanju vse skupine in laboratorije v Sloveniji.