Volitve rektorja Univerze v Ljubljani za mandatno obdobje 2021-2025

Datum objave: 25. 2. 2021
Splošno obvestilo
Med štirimi kandidati za rektorja Univerze v Ljubljani tudi kandidat s FMF, prof. dr. Anton Ramšak.
Volitve rektorja Univerze v Ljubljani za mandatno obdobje 2021-2025

Za rektorja Univerze v Ljubljani je prispelo pet predlogov za štiri kandidate, in sicer za (navajamo po abecednem vrstnem redu priimkov) prof. dr. Igorja Lukšiča (predlog z UL FDV), prof. dr. Gregorja Majdiča (predlog z UL VF), prof. dr. Igorja Papiča (predlog z UL FE in UL FKKT), prof. dr. Antona Ramšaka (predlog z UL FMF). Vsi kandidati izpolnjujejo formalne pogoje za kandidaturo in z njo tudi soglašajo. Volitve rektorja bodo potekale v torek, 13. aprila 2021, na vseh 26 članicah Univerze in rektoratu hkrati.

Javne predstavitve bodo potekale v naslednjih terminih (članice UL in Rektorat UL smo glede na število volilnih upravičenk/upravičencev razdelili v tri skupine):

• v sredo, 24. 3. 2021, ob 16. uri (UL AG, UL BF, UL FDV, UL FFA, UL FMF, UL FS, UL FU, UL PEF),
  • v četrtek, 25. 3. 2021, ob 16. uri (UL AGRFT, UL EF, UL FE, UL FGG, UL FSD, UL MF, UL PF, UL ZF) in
  • v petek, 26. 3. 2021, ob 16. uri (UL ALUO, UL FA, UL FF, UL FKKT, UL FPP, UL FRI, UL FŠ, UL NTF, UL TEOF, UL VF in Rektorat UL).

Dodatni termini javnih predstavitev (op. glede na dosedanje podatke):

• v ponedeljek, 29. 3. 2021, ob 16.00 (umetniške akademije),
  • v torek, 6. 4. 2021, ob 16.00 (Visokošolski sindikat - VSS),
  • v četrtek, 8. 4. 2021, ob 16.00 (UL FFA, UL NTF).

Za vse zgoraj navedene javne predstavitve sta na voljo dve povezavi, in sicer ena za aktivno udeležbo prek videokonferenčne programske opreme ZOOM in druga za javnost prek spletne »YouTube playliste«. Povezavi sta enaki za vse predstavitve.

Zoom povezava ima omejeno število možnih udeleženk/udeležencev na največ 1000. Dve uri pred začetkom posamezne predstavitve bo možno vstopiti v zoom sobo. Video prenos prek spletne »YouTube playliste« ponuja višjo kakovost slike in je na voljo za neomejeno število udeleženk/udeležencev, vendar ne omogoča postavljanja vprašanj.

Priloge: