Medicinska fakulteta, Središče ELIXIR-SI

Datum objave: 1. 3. 2021
Zaposlitveni oglas
Bioinformatik-raziskovalec (redna zaposlitev, rok za prijavo 10. marec 2021)

Pogoji za opravljanje dela:

• magistrska izobrazba (2. bolonjska stopnja) s področja računalništva, naravoslovja, matematike ali zdravstva / ali visokošolska univerzitetna izobrazba (prejšnja) / ali specializacija po visokošolski izobrazbi (prejšnja)
  • prednost je doktorat znanosti s področja naravoslovja ali ved o življenju / ponujamo možnost opravljanja doktorata znanosti
  • inovativnost, sposobnost za timsko delo, samostojnost, komunikativnost, organizacijske sposobnosti, hitro prilagajanje novim tehnologijam
  • vozniški izpit kategorije B
  • 1 leto ustreznih delovnih izkušenj

Kratek opis del in nalog:

• znanstvenoraziskovalno delo in strokovno delo pri raziskavah
  • strokovno sodelovanje z naročniki raziskovalnih nalog
  • pripravljanje pisnih poročil in elaboratov o raziskavi ter ekspertiz
  • sodelovanje pri dodiplomskem in podiplomskem študiju
  • pripravljanje predlogov za nabavljanje raziskovalne opreme
  • vzdrževanje opreme in naročanje potrošnega materiala
  • izvajanje opravil s svojega področja po nalogu predstojnika enote in drugih nalog, ki vsebinsko sodijo v širše strokovno področje delovnega mesta

Podrobnejši opis:

• upravljanje s genomskimi podatki: zajem, priprava in analiza opisnih in sekvenčnih podatkov (uporaba Linuxa, skriptnih jezikov bash, python, perl in drugih bioinformatskih orodij ter uporabno znanje angleškega jezika)
  • avtomatizacija bioinformatskih analiz: priprava, testiranje in nadzor kakovosti izvajanja delotokov orodij in storitev za obdelavo podatkov, zajetih z NGS
  • priprava uporabniških vmesnikov za zagon avtomatiziranih analiz
  • aktivno spremljanje epidemije in prilagajanje obdelave sekvenčnih podatkov (pojav novih variant ...)
  • zaželene so izkušnje iz bioinformatike, vključno s poznavanjem spletnih tehnologij (LAMP), podatkovnih zbirk in delotokov in programiranja, prednostno na operacijskem sistemu Linux, poznavanje virtualiziranih okolij je prednost

Roki: Prosimo, da vlogo z življenjepisom, referencami in vašo motivacijo za delovno mesto pošljete na e-naslov elixir@mf.uni-lj.si do vključno 10. 3. 2021.

Kontakt:
doc. dr. Brane Leskošek
Središče ELIXIR-SI
IBMI, Medicinska fakulteta UL

Za vsebino oglasa, nadaljnji proces izbire kandidata in obliko medsebojnega sodelovanja med kandidatom in delodajalcem odgovarja delodajalec. Več informacij je na voljo tu.