Fakulteta za strojništvo, Laboratorij za hlajenje in daljinsko energetiko

Datum objave: 6. 4. 2021
Zaposlitveni oglas
Delo na področju numeričnih simulacij procesov prenosa toplote in snovi (študentsko delo ali redna zaposlitev, rok za prijavo 25. april 2021)

Zeleni dogovor (Green Deal) je cilj EU, da do leta 2050 Evropa postane prva podnebno nevtralna celina. Zavedamo se, da s trenutno uveljavljenimi tehnologijami tega ne bo mogoče doseči.

Zato se vam odpira edinstvena priložnost, da s svojimi idejami in znanjem prispevate k posodobitvi družbe in gospodarstva ter tako pripomorete k razvoju trajnostne prihodnosti.

V Laboratoriju za hlajenje in daljinsko energetiko LAHDE na Fakulteti za strojništvo Univerze v Ljubljani izvajamo temeljne in aplikativne raziskave na področju novih načinov prenosa toplote in snovi ter naprednih tehnologij pretvorbe energij. Na osnovi naših kakovostnih rezultatov raziskav, pri katerih se na nekaterih področjih uvrščamo v sam svetovni vrh, poteka stalno sodelovanje z industrijo, prav tako pa tudi z mednarodnimi raziskovalnimi institucijami v Evropi in ZDA.

Za potrebe trenutnega projekta iščemo kandidate in kandidatke, ki bi bili pripravljeni sodelovati pri raziskovalnih projektih na področju dinamičnih simulacij naprednih procesov prenosa toplote in snovi ter pretvorbe energij v simulacijskem okolju Simulink.

Vas zanimata znanost ali tehnika? Si želite novih izzivov? Imate veliko idej, ki bi jih radi preizkusili? Iščete raziskovalne izkušnje ali pa bi radi nadaljevali študij? Vas zanima delo raziskovalca? Se želite pridružiti mladi, sproščeni, a ambiciozni ekipi?

Če ste na zgornja vprašanja odgovorili pritrdilno in izpolnjujete pogoje, potem ne oklevajte in nam čim prej pošljite kratek življenjepis z opisom področja zanimanja in morebitnih izkušenj.

Vaše naloge/izzivi ob podpori ekipe:

• izdelava oz. implementacija procesov prenosa toplote in snovi oz. pretvorbe energije v Simulinku,
  • izdelava parametrične analize in obdelava rezultatov,
  • izvedba ustreznih modifikacij modela glede na zahteve,
  • validacija rezultatov preko obstoječih eksperimentov ter predstavitev rezultatov v obliki poročila.

Pogoji:

• študent 2. bolonjske stopnje študija naravoslovne oz. tehnične smeri, oz. zaključena 2. bolonjska stopnja naravoslovne oz. tehnične smeri
  • izkušnje z uporabo programov Matlab, Simulink, Mathematica ali orodij za simulacije ANSYS/COMSOL, oz. samostojna uporaba vsaj enega programskega jezika,
  • kreativnost in pozitivna naravnanost pri spopadanju z izzivi,
  • samostojnost, motiviranost, zanesljivost, natančnost, organiziranost, komunikativnost,
  • močna želja po dodatnih znanjih.

Nudimo:

• delo v mladi ekipi s svetovno razpoznavnostjo,
  • delo v močnem stiku z industrijskimi partnerji,
  • stimulativno plačilo,
  • možnost opravljanja magistrskega dela, doktorskega študija,
  • možnost kasnejše zaposlitve za študente(ke),
  • močne povezave s tujino.

Kontakt Laboratorija za hlajenje in daljinsko energetiko je Katja Klinar: lahde@fs.uni-lj.si.

Za vsebino oglasa, nadaljnji proces izbire kandidata in obliko medsebojnega sodelovanja med kandidatom in delodajalcem odgovarja delodajalec. Več informacij je na voljo tu.