Fakulteta za strojništvo, Laboratorij za sinergetiko

Datum objave: 27. 5. 2021
Zaposlitveni oglas
Mladi raziskovalec (redna zaposlitev, rok za prijavo 24. junij 2021)

Mladi raziskovalec (m/ž) se bo usposabljal na področju laserskih dodajnih procesov (LDP) in tehnologij, ki se vse bolj uveljavljajo za izgradnjo kompleksnih 3D kovinskih komponent na področju avtomobilske, letalske in vesoljske industrije, kakor tudi na področju medicine. Najbolj aktualna LDP na področju izdelave kovinskih izdelkov sta proces direktne laserske depozicije (DLD) in proces selektivnega laserskega taljenja (SLT) kovinske snovi. Na področju procesov DLD in SLT obstajajo številni odprti izzivi, vključujoč:

• izbira ustreznih senzorjev in merljivih spremenljivk za spremljanje in diagnostiko LDP procesov,
  • optimizacija procesnih parametrov,
  • načrtovanje optimalnih trajektorij nanašanja oziroma taljenja materialov,
  • prediktivno vodenje LDP procesov,
  • topološka optimizacija.

Zaradi kompleksnosti navedenih izzivov se za njihovo reševanje predvideva uporaba sodobnih metod strojnega učenja.

Od kandidatov se pričakuje ali je zaželeno:

• aktivno znanje angleškega jezika (pisno, ustno),
  • dosedanja izobrazba s področja strojništva, elektrotehnike, fizike ali računalništva,
  • poznavanje osnovnih konceptov strojnega učenja,
  • poznavanje in izkušnje s programskim okoljem MATLAB (oz. podobnega okolja).

Vse zainteresirane vabimo, da nas kontaktirajo glede podrobejših informacij do 24. junija 2021.

Kontakti:

UL, Fakulteta za strojništvo, Laboratorij za sinergetiko

Za vsebino oglasa, nadaljnji proces izbire kandidata in obliko medsebojnega sodelovanja med kandidatom in delodajalcem odgovarja delodajalec. Več informacij je na voljo tu.