Decembrski dvoboj Eme Kozin

Datum objave: 3. 11. 2021
Splošno obvestilo
Študentka finančne matematike s profesionalno boksarsko kariero.

V tej objavi predstavljamo študentko Fakultete za matematiko in fiziko v Ljubljani z izjemno športno kariero. Ema Kozin, sicer študentka finančne matematike, je pri rosnih devetnajstih postala najmlajša svetovna prvakinja, ki je naslov osvojila v dveh težnostnih kategorijah. Z boksom se je začela ukvarjati pri 12. letih, trenutno pa ima v lasti naziv svetovne prvakinje v treh kategorijah, kar jo uvršča med najboljše boksarice v srednji in super srednji kategoriji.

V soboto 11. decembra jo čaka dvoboj, ki so ga novinarji označili za prelomnico njene kariere. V Birminghamu se bo namreč pomerila za naslove v različicah WBC, WBA in IBF, nasproti pa ji bo stala Američanka Claressa Shields. Emi v pripravah na ta športni dogodek želimo veliko uspeha ter se ji ob enem zahvaljujemo, da s svojo profesionalno športno kariero promovira tudi študij na naši fakulteti.

Povezave: