Fakulteta za strojništvo, Katedra za toplotno in okoljsko tehniko

Datum objave: 27. 5. 2022
Zaposlitveni oglas
Samostojni strokovni delavec (redna zaposlitev, rok za prijavo 19. junij 2022)

Lokacija: Fakulteta za strojništvo UL

Razpisano delovno mesto: Samostojni strokovni delavec VII/2-II-0, Šifra DM: J017103 (M/Ž), na Katedri za toplotno in okoljsko tehniko.

Registrska številka objave na ZRSZ: OL83138

Pogoji za opravljanje dela:

• specializacija po visokošolski izobrazbi (prejšnja) strojne ali druge naravoslovno tehnične smeri
  • visokošolska univerzitetna izobrazba (prejšnja) strojne ali druge naravoslovno tehnične smeri
  • magistrska izobrazba (2. bolonjska stopnja) strojne ali druge naravoslovno tehnične smeri
  • znanje dveh tujih jezikov, znanja za uporabo računalniških programov, poznavanje predpisov področja, komunikativnost, vodstvene in organizacijske sposobnosti.

Pogodba o zaposlitvi se lahko sklene samo s kandidatom, ki izpolnjuje pogoje za zasedbo delovnega mesta.

Zaželene druge zahteve:

Magistrska izobrazba (2.BS) s področja strojništva / elektrotehnike / fizike, povprečje celotnega študija nad 8, poznavanje računalniških programov za modeliranje in numerično simuliranje (npr. Solidworks, AutoCAD, Simulink, ANSYS), spretnost pri programiranju in poznavanje vsaj enega sledečih jezikov: Matlab, Python, C++.

Nudimo:

• delo v mladi ekipi s svetovno prepoznavnostjo,
  • delo v močnem stiku z industrijskimi partnerji,
  • možnost nadgradnje strokovnih in mehkih znanj,
  • delo pri razvoju najnovejših tehnologij s področja pretvorbe, prenosa in shranjevanja toplote,
  • močne povezave s tujino,
  • možnost akademskega/znanstvenega napredovanja.

Kratek opis dela in nalog:

Splošni opis:

• samostojno opravlja strokovne naloge na svojem delovnem področju
  • izvaja operativne naloge delovnega področja
  • oblikuje poročila, sklepe in stališča delovnega področja
  • koordinira, spremlja in izvaja postopke svojega delovnega področja
  • spremlja informacije in novosti na svojem delovnem področju
  • opravlja druge naloge, ki vsebinsko sodijo v širše področje delovnega mesta po nalogu nadrejenega

Podrobnejši opis:

• pripravlja materiale in naprave za izvedbo laboratorijskih vaj in raziskovalnih nalog
  • sodeluje pri izvedbi vaj in raziskovalnih nalog
  • urejanje in izdelava dokumentacije za pripravo projektov
  • spremljaje izvajanja projektov in poročanje
  • organizira popravila in vzdrževanje delovnih priprav

Rok za prijavo: od 20.05.2022 do 19.06.2022

Kandidat posreduje prošnjo, CV in dokazila o izobrazbi.

Delovno razmerje:

Določen čas do 31.08.2023 s polnim delovnim časom (40 ur / teden), 3 – mesečna poskusna doba.

Zaposlitev predvidoma julija 2022.

Za vsebino oglasa, nadaljnji proces izbire kandidata in obliko medsebojnega sodelovanja med kandidatom in delodajalcem odgovarja delodajalec. Več informacij je na voljo tu.