Fakulteta za elektrotehniko, Laboratorij za fotovoltaiko in optoelektroniko

Datum objave: 27. 7. 2022
Zaposlitveni oglas
Mladi raziskovalec (redna zaposlitev, rok za prijavo 8. september 2022)

V laboratoriju za fotovoltaiko in optoelektroniko imamo prosto mesto mladega raziskovalca / mlade raziskovalke za področje integrirane fotonike.

V laboratoriju se na tem področju ukvarjamo z načrtovanjem, izdelavo in karakterizacijo fotonskih struktur in fotonskih integriranih vezij na osnovi silicijevih tehnologij. Vključeni smo v projekt Quantera s področja kvantne fotonike za izdelavo učinkovitih kvantno-fotonskih vezij, izdelanih s pomočjo mikroprenosnega tiska na silicij-nitridno platformo. Na tem področju obstaja veliko novih izzivov za doktorsko disertacijo.

Kandidat / kandidatka za mladega raziskovalca bo vključen/a v omenjene aktualne raziskave s področja integrirane fotonike na Fakulteti za elektrotehniko v sodelovanju z vodilnimi evropskimi inštitucijami z omenjenega področja.

Vabljeni v svet integrirane fotonike!

Kontaktna oseba: Janez Krč (janez.krc@fe.uni-lj.si)

Za vsebino oglasa, nadaljnji proces izbire kandidata in obliko medsebojnega sodelovanja med kandidatom in delodajalcem odgovarja delodajalec. Več informacij je na voljo tu.