Preskoči na glavno vsebino

asist. Peter Ropač je prejemnik Facebook Reality Labs Research Award – Gold Award

Datum objave: 9. 4. 2025
Splošno obvestilo
Peter Ropač, doktorski študent na UL FMF, je postal prejemnik mednarodne nagrade Facebook Reality Labs Research – ILCS Gold Award 2025. Gre za eno najprestižnejših nagrad na področju tekočih kristalov z aplikacijami v razširjeni in navidezni resničnosti (AR/VR), ki jo podeljuje Facebook Reality Labs v sodelovanju z Mednarodnim združenjem za tekoče kristale (ILCS).

Nagrade podeljuje Facebook Reality Labs v sodelovanju z Mednarodnim združenjem za tekoče kristale. Cilj nagrad je spodbuditi mlade raziskovalce na področju tekočih kristalov in sorodnih interdisciplinarnih področjih, da raziskujejo možnosti uporabe tehnologije tekočih kristalov v razširjeni in navidezni resničnosti, ki bodo izboljšale uporabniško izkušnjo in omogočile preboje na področju AR/VR.

Letos je bil Peter Ropač edini nagrajenec, ki še ni zaključil doktorata, kar je lep dosežek. Njegovo raziskovalno delo se osredotoča na fotoniko in načrtovanje fotonskih komponent, zlasti z uporabo tekočih kristalov. Osrednji del prijave za nagrado je predstavljal njegov znanstveni članek objavljen v reviji Advanced Optical Materials z naslovom Material-Constrained Optimization of Liquid Crystal-Based Holograms.

Več podrobnosti o nagradah: https://www.ilcsoc.org/FRLR-ILCS-Award-Program

Čestitamo!

asist. Peter Ropač je prejemnik Facebook Reality Labs Research Award – Gold Award