Algebra and functional analysis seminar

Predavanje v okviru projekta COST (obvestilo Marjete Kramar Fijavž)
Algebra and functional analysis seminar
17. 1. 2022
Thu
13
Jan
Franz Lehner: Sums of cotangents
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Zoom
Thu
6
Jan
Marjeta Kramar Fijavž: Linearna transportna enačba na metričnih grafih
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Pozor, predavanje se seli na daljavo
Thu
16
Dec
Aljaž Zalar: Momentni problemi na kvadratnih in kubičnih krivuljah
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Zoom
Thu
9
Dec
Nik Stopar:How zero-divisors determine the structure of matrix rings (Kako delitelji niča določajo strukturo matričnih kolobarjev)
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Zoom
Thu
2
Dec
Lara Vukšić: Krepko abelove valuacije
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Zoom
Thu
25
Nov
Ganna Kudryavtseva: Ehresmannove polgrupe
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Zoom
Thu
18
Nov
Anita Buckley: Stožci operatorjev v kvantno informacijski teoriji
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Zoom
Predavanje v okviru COST (obvestilo Marjete Kramar Fijavž)
Algebra and functional analysis seminar
17. 11. 2021
Thu
11
Nov
Tea Štrekelj: Matrične izpostavljene točke
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Zoom
Thu
4
Nov
Nikola Kovačević: Theorem on adding diagonals
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - FMF, Jadranska 21, predavalnica 2.03
Thu
28
Oct
Russ Woodroofe: Invariable generation of alternating groups
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - FMF, Jadranska 21, predavalnica 2.03
Thu
21
Oct
Klemen Šivic: Orbite nilpotentnih matrik v centralizatorju dane matrike
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - FMF, Jadranska 21, predavalnica 2.03
Thu
14
Oct
Aljoša Peperko: Nekaj spektralne teorije za neskončne omejene nenegativne matrike v max-algebri (skupno delo z Vladimirjem Mullerjem)
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - predavalnica 2.03 na Jadranski 21
Thu
26
Aug
Valdis Laan, Alvin Lepik: Morita theory of semigroups
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - FMF, Jadranska 21, predavalnica 2.03
Thu
8
Jul
Katarina Bogdanović: ​Some inequalities on the spectral radius, operator norm, joint and generalized spectral and essential spectral radius of positive and positive kernel operators on Banach function and sequence spaces
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - predavalnica P.02 na Jadranski 21, pritličje
Thu
3
Jun
Nikola Kovačević: Irreducibility of commuting varieties of simple Lie algebras: B, C and F type
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - FMF, Jadranska 21, predavalnica 2.04
Thu
27
May
Peter Šemrl: Loewnerjev izrek
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - predavalnica 2.04 na Jadranski 21
Thu
20
May
Matej Filip: Deformacijski prostor Gorensteinovih toričnih raznoterosti
Algebra and functional analysis seminar
12:30 - Zoom
Thu
13
May
Bojan Kuzma: Graf relacije, inducirane z Birkhoff-James ortogonalnostjo
Algebra and functional analysis seminar
12:30