Virtualni kostanjev piknik
V astronomski skupini vsako leto na Golovcu organiziramo kostanjev piknik. Za druženje bomo poskrbeli tudi letos, kostanje pa boste morali spečt sami. Pridružite se nam na Zoomu v četrtek 29. 10. ob 18:00 in sodelujte v astronomsko obarvanih družabnih igrah.
28. 10. 2020
Darko Donevski: Knocking on the Doors of Dusty Giants in the Distant Universe
V torek, 3. novembra bo imel Darko Donevski, postdoctoral research fellow, SISSA astrodebato z naslovom Knocking on the Doors of Dusty Giants in the Distant Universe. Predavanje bo potekalo preko Zooma in se začne ob 14. uri. Vljudno vabljeni!
27. 10. 2020
Jure Japelj: Challenges in astronomy in the light of satellite constellations
V sredo, 27. maja bo imel Jure Japelj iz Anton Pannekoek Institute for Astronomy, University of Amsterdam astrodebato z naslovom Challenges in astronomy in the light of satellite constellations. Predavanje bo potekalo preko Zooma in se začne ob 12. uri. Vljudno vabljeni!
22. 5. 2020
Teo Močnik: Weighing TESS Planets with Keck
V četrtek, 19. decembra bo imel Teo Močnik iz University of California in Riverside, California, USA astrodebato z naslovom Weighing TESS Planets with Keck. Predavanje bo v predavalnici F5 ob 11. uri. Vljudno vabljeni!
11. 12. 2019
Maruša Bradač: The Final Frontier: Galaxies at the Epoch of Reionization
V ponedeljek, 16. decembra bo imela Maruša Bradač z UC Davis astrodebato z naslovom The Final Frontier: Galaxies at the Epoch of Reionization. Predavanje bo v predavalnici F6 ob 12. uri. Vljudno vabljeni!
11. 12. 2019
Gregor Traven: 4MOST - opportunities and challenges
V ponedeljek, 25. novembra bo imel Gregor Traven z Lund University, Švedska astrodebato z naslovom 4MOST - opportunities and challenges. Predavanje bo v predavalnici F6 ob 12. uri. Vljudno vabljeni!
19. 11. 2019
Opazovanje prehoda Merkurja preko Sončeve ploskvice
V ponedelejek, 11. novembra od 13:35 dalje vas vabimo, da si ogledate redek pojav prehoda Merkurja preko Sončeve ploščice. Opazovanje bo potekalo izpred Jadranske 19.
6. 11. 2019
Mihael Petač: Fazna porazdelitev temne snovi v galaksijah
V ponedeljek, 4. novembra bo imel Mihael Petač z Laboratoire Univers et Particules de Montpellier astrodebato z naslovom Fazna porazdelitev temne snovi v galaksijah. Predavanje bo v predavalnici F6 ob 12. uri. Vljudno vabljeni!
29. 10. 2019
Vid Iršič: Early Structure Formation Constraints on the Ultra-Light Axion in the Post-Inflation Scenario
V torek, 22. oktobra bo imel Vid Iršič z University of Washington astrodebato z naslovom Early Structure Formation Constraints on the Ultra-Light Axion in the Post-Inflation Scenario. Predavanje bo v predavalnici F3 ob 13. uri. Vljudno vabljeni!
Kostanjev piknik na AGO
Sreda, 23. 10. 2018, od 16. ure dalje na AGO
16. 10. 2019
Popularizacija znanosti na Radiu Študent - kako postati del znanstvene redakcije
Tokratna astrodebata bo malo drugačna. Z uredniki znanstvene redakcije bomo govorili o popularizaciji znanosti. Astrodebata bo v ponedeljek, 21. oktobra ob 12:00 v predavalnici F6. Vljudno vabljeni
Primož Kajdič: Vpliv sončevega vetra na Zemljo
V torek, 15. oktobra začnemo z novo sezono Astrodebate. Primož Kajdič z Universidad Nacional Autónoma de México bo vodil astrodebato o sončevem vetru. Predavanje bo v predavalnici F3 ob 13. uri. Vljudno vabljeni!
12. 10. 2019
Tijana Prodanović: New Signatures of Galactic Interactions?
V ponedeljek, 27. maja ob 13. uri, bo imela Tijana Prodanović z Univerze v Novem Sadu Astrodebato o interakcijah med galaksijami. Predavanje bo v predavalnici F5 v stavbi na Jadranski 19. Vljudno vabljeni!
24. 5. 2019
Michael Ireland: New approaches to stellar ages: Chronostar for kinematic ages, and Gaia + interferometric orbits for evolutionary ages
V četrtek, 9. maja ob 12. uri, bo imel Michael Ireland z Avstralske nacionalne univerze Astrodebato o novih načinih merjenja starosti zvezd. Predavanje bo v predavalnici F3 v stavbi na Jadranski 19. Vljudno vabljeni!
6. 5. 2019
Andrej Čadež: O čem govori zgodovina faze pulzarja v Rakovici?
V torek, 23. aprila ob 14. uri, bo imel Andrej Čadež Astrodebato o slavnem pulzarju v meglici Rakovica. Predavanje bo v predavalnici F4 v stavbi na Jadranski 19. Vljudno vabljeni!
18. 4. 2019
Mauro Messerotti: What are the Sources of Space Weather? An Extended Perspective
V ponedeljek, 1. aprila ob 13. uri, bo imel Mauro Messerotti (INAF-Asrtronomical Observatory of Trieste, Dept. of Physics, University of Trieste, National Institute for Nuclear Physics, Trieste Dept., Italy) Astrodebato o vesoljskem vremenu. Predavanje bo v predavalnici F3 v stavbi na Jadranski 19. Vljudno vabljeni!
26. 3. 2019
Gregor Traven: Dvojne zvezde v dobi poplave astronomskih meritev
V torek, 19. februarja ob 12. uri, bo imel Gregor Traven (Lund observatorij, Švedska) Astrodebato, na kateri bo povzel svoje trenutno raziskovanje dvojnih sistemov zvezd. Predavanje bo v predavalnici F5 v stavbi na Jadranski 19. Vljudno vabljeni!
6. 2. 2019
Andrej Dvornik: KiDS and biases
V petek, 4. januarja ob 11. uri, bo imel Andrej Dvornik (Univerza v Leidnu, Nizozemska) Astrodebato, na kateri bo povzel svoje delo v okviru pregleda neba KiDS. Predavanje bo v predavalnici F3 v stavbi na Jadranski 19. Vljudno vabljeni!
28. 12. 2018
Večeri na astronomskem observatoriju