Dec
Teo Močnik: Gemini Observatory: A Tale of Twin Telescopes
13.00 - predavalnica F3
Večeri na astronomskem observatoriju: o astronomskih orientacijah v arhitekturi predšpanske Mezoamerike
Danes, v četrtek 8. decembra, vabljeni na predavanje prof. Ivana Šprajca (ZRC SAZU) o astronomskih orientacijah v arhitekturi predšpanske Mezoamerike. Predavanje bo ob 18. uri v živo na Astronomskem observatoriju FMF UL (možno bo tudi spremljati na daljavo).
8. 12. 2022
Nov
Dr. Guy Consolmagno: Physical and thermal properties of asteroid-analog meteorites
13.00 - predavalnica F6
Okt
Kelsey Glazer: Carbon at Cosmic Dawn
12.00 - F3
Maj
Sonja Jejčič: Non-LTE Inversion of Prominence Spectroscopic Observations in H alpha and Mg II h&k Lines
13.00 - F5
Maj
Tomaž Zwitter: HD 74438, a quadruple star which may be on its path toward a supernova explosion
10.00 - Kuščerjev seminar, Jadranska 19 (FMF) in Zoom
Feb
Brian Welch: A Strongly Magnified Star and Parsec-Scale Clusters Observed in the First Billion Years
Feb
Znanost za vse (SMUL) - prof. Andrej Prša: Vloga prekrivalnih dvojnih zvezd v sodobni astrofiziki
Astrodebata
16.00 - Spletno predavanje (povezava do prijavnice v novici)
sre
Jan
Marina Skender: Evolution of quasiequilibrium current sheet
Virtualni kostanjev piknik
V astronomski skupini vsako leto na Golovcu organiziramo kostanjev piknik. Za druženje bomo poskrbeli tudi letos, kostanje pa boste morali spečt sami. Pridružite se nam na Zoomu v četrtek 29. 10. ob 18:00 in sodelujte v astronomsko obarvanih družabnih igrah.
28. 10. 2020
Darko Donevski: Knocking on the Doors of Dusty Giants in the Distant Universe
V torek, 3. novembra bo imel Darko Donevski, postdoctoral research fellow, SISSA astrodebato z naslovom Knocking on the Doors of Dusty Giants in the Distant Universe. Predavanje bo potekalo preko Zooma in se začne ob 14. uri. Vljudno vabljeni!
27. 10. 2020
Jure Japelj: Challenges in astronomy in the light of satellite constellations
V sredo, 27. maja bo imel Jure Japelj iz Anton Pannekoek Institute for Astronomy, University of Amsterdam astrodebato z naslovom Challenges in astronomy in the light of satellite constellations. Predavanje bo potekalo preko Zooma in se začne ob 12. uri. Vljudno vabljeni!
22. 5. 2020
Teo Močnik: Weighing TESS Planets with Keck
V četrtek, 19. decembra bo imel Teo Močnik iz University of California in Riverside, California, USA astrodebato z naslovom Weighing TESS Planets with Keck. Predavanje bo v predavalnici F5 ob 11. uri. Vljudno vabljeni!
11. 12. 2019
Maruša Bradač: The Final Frontier: Galaxies at the Epoch of Reionization
V ponedeljek, 16. decembra bo imela Maruša Bradač z UC Davis astrodebato z naslovom The Final Frontier: Galaxies at the Epoch of Reionization. Predavanje bo v predavalnici F6 ob 12. uri. Vljudno vabljeni!
11. 12. 2019
Gregor Traven: 4MOST - opportunities and challenges
V ponedeljek, 25. novembra bo imel Gregor Traven z Lund University, Švedska astrodebato z naslovom 4MOST - opportunities and challenges. Predavanje bo v predavalnici F6 ob 12. uri. Vljudno vabljeni!
19. 11. 2019
Opazovanje prehoda Merkurja preko Sončeve ploskvice
V ponedelejek, 11. novembra od 13:35 dalje vas vabimo, da si ogledate redek pojav prehoda Merkurja preko Sončeve ploščice. Opazovanje bo potekalo izpred Jadranske 19.
6. 11. 2019
Mihael Petač: Fazna porazdelitev temne snovi v galaksijah
V ponedeljek, 4. novembra bo imel Mihael Petač z Laboratoire Univers et Particules de Montpellier astrodebato z naslovom Fazna porazdelitev temne snovi v galaksijah. Predavanje bo v predavalnici F6 ob 12. uri. Vljudno vabljeni!
29. 10. 2019
Vid Iršič: Early Structure Formation Constraints on the Ultra-Light Axion in the Post-Inflation Scenario
V torek, 22. oktobra bo imel Vid Iršič z University of Washington astrodebato z naslovom Early Structure Formation Constraints on the Ultra-Light Axion in the Post-Inflation Scenario. Predavanje bo v predavalnici F3 ob 13. uri. Vljudno vabljeni!
Kostanjev piknik na AGO
Sreda, 23. 10. 2018, od 16. ure dalje na AGO
16. 10. 2019
Popularizacija znanosti na Radiu Študent - kako postati del znanstvene redakcije