Labena

Datum objave: 9. 2. 2021
Zaposlitveni oglas
Bioinformatik / podatkovni analitik (redna zaposlitev, rok za prijavo 17. februar 2021)

Družba Labena, ki ima v sklopu svojega delovanja BIA Separations CRO laboratorij, je nosilec certifikata standarda ISO 9001:2015 in ima GMP certifikat ter dovoljenje za opravljanje dejavnosti izdelave in preizkušanja zdravil. Ključne dejavnosti CRO laboratorija so pogodbeni razvojno-raziskovalni projekti za farmacevtsko industrijo ter analizno preizkušanje zdravil.

Lokacija dela: Ljubljana

Opis delovnih nalog:

• Uporaba sodobnih algoritmov, cevovodov in orodij za obdelavo, analizo in vizualizacijo genomskih, molekularnih ter drugih bioloških informacij.
  • Razvoj novih računskih pristopov in analitičnih orodij.
  • Razvoj podatkovnih modelov in baz podatkov.
  • Sodelovanje z "life science" raziskovalci pri analizi podatkov.
  • Vrednotenje rezultatov, priprava poročil in prezentacij.
  • Aktivno spremljanje razvoja področja ter uporaba in prilagajanje novih pristopov pri analizi bioloških podatkov.

Nudimo:

• Delovno razmerje za določen čas z možnostjo podaljšanja za nedoločen čas.
  • Delo v dinamičnem, mladem in perspektivnem kolektivu.
  • Kontinuirano izpopolnjevanje in možnosti strokovnih usposabljanj.
  • Sodelovanje pri zanimivih strokovnih in poslovnih izzivih na področju raziskav in razvoja.

Minimalne zahteve:

• Visokošolska izobrazba s področja računalništva in informatike, matematike, fizike ali sorodne naravoslovno-tehnične smeri,
  • ali visokošolska izobrazba s področja biokemije, biotehnologije, biologije ali druge ustrezne naravoslovne smeri s poglobljenim znanjem bioinformatike.
  • Prednost bodo imeli kandidati z delovnimi izkušnjami na področju analize genomskih podatkov.
  • Zaželeno je osnovno poznavanje celične in molekularne biologije ter genomike (ni pa pogoj, če se je kandidat pripravljen učiti!).
  • Aktivno znanje angleškega jezika.

Pričakovanja:

• Samoiniciativna, odgovorna in delovna oseba, ki je sposobna samoorganizacije.
  • Komunikativna oseba, usmerjena k timskemu delu in doseganju rezultatov.
  • Ciljna usmerjenost, natančnost, vztrajnost in prilagodljivost.
  • Veselje do interdisciplinarnega dela.
  • Če je kandidat s področja računalništva in informatike, matematike ali sorodne naravoslovno-tehnične smeri, mora biti oseba z željo po učenju bioloških/genomskih vsebin.
  • Sposobnost učinkovitega in uspešnega izvajanja dodeljenih nalog v planiranih časovnih terminih.
  • Lojalnost in pripadnost podjetju.

Prijavite se lahko preko portala MojeDelo.

Za vsebino oglasa, nadaljnji proces izbire kandidata in obliko medsebojnega sodelovanja med kandidatom in delodajalcem odgovarja delodajalec. Več informacij je na voljo tu.