Banka Sparkasse

Datum objave: 27. 5. 2022
Zaposlitveni oglas
Bonitetni tehnolog (redna zaposlitev, rok za prijavo 7. junij 2022)

Imaš pridobljeno teoretično znanje s področja branja in razumevanja bilanc in drugih finančnih izkazov? Te odlikuje sistematičnost ter z veseljem sodeluješ pri projektih, ki zahtevajo zmožnost povezovanja znanj in informacij in imaš afiniteto tudi do IT področja? Si želiš sodelovati pri razvoju internih bonitetnih modelov banke ter pri različnih projektih, kjer je vključena tematika bonitetnih modelov in njihova validacija? Si pripravljen/-a pripravljati procese, sistemske opise in pravilnike, izvajati šolanja uporabnikov bonitetnih modelov in jim nuditi strokovno podporo?

VerjemiVase in se pridruži naši ekipi na delovnem mestu:

Bonitetni tehnolog (m/ž)

Opis dela

• Spremljanje in implementacija davčnih, zakonskih in drugih predpisov ter standardov, ki vplivajo na presojo bonitete stranke.
  • Vnašanje, koordiniranje, poenotenje in vodenje uvajanja sprememb v poslovnih procesih ocenjevanja bonitete stranke.
  • Skrb za razvoj sistemov za presojo bonitete.
  • Razvijanje in skrbništvo nad delovnimi procesi in navodili za delo pri presoji bonitete.
  • Sodelovanje pri dnevnih obdelavah, poslih in testiranju.
  • Podpora in šolanje svetovalcev in drugih uporabnikov.
  • Šolanje in prenos znanja na ostale sodelavce.
  • Uresničevanje strategije banke na slovenskem trgu.
  • Sodelovanje z drugimi organizacijskimi enotami ter podjetji znotraj Skupine Erste Bank in Sparkassen, predvsem pri poenotenju in optimizaciji procesov.
  • Sodelovanje pri drugih razvojno-raziskovalnih projektih banke in koncerna.
  • Opravljanje drugega dela po določbah splošnih aktov banke in po navodilih in zadolžitvah nadrejenega.

Potrebuješ:

• vsaj VI. stopnjo izobrazbe ustrezne smeri,
  • odlično znanje angleškega jezika (aktivno znanje nemščine bo vaša konkurenčna prednost),
  • dobro poznavanje programov Microsoft Office (Word, PowerPoint, Excel),
  • osnovno poznavanje programskega jezika Phyton in osnov SQL ter poznavanje matematično statističnih metod ali ekonometrije je prednost,
  • poznavanje finančnih izkazov podjetij ter osnov bančnega posla,
  • sposobnost povezovanja več področij dela, široko bančno znanje,
  • pogoj za zaposlitev je predloženo potrdilo o nekaznovanosti in potrdilo, da oseba ni v kazenskem postopku,
  • usmerjenost k vrednotam banke Sparkasse, ki so: zaupanje, profesionalnost, ustvarjalnost, srčnost in ekološka odgovornost.

Nudimo:

• delovno razmerje za nedoločen čas, s poskusno dobo 6 mesecev,
  • delo v mednarodnem bančnem okolju in mladem dinamičnem kolektivu,
  • pridobivanje novih znanj in izkušenj,
  • karierni razvoj.

Vabimo te, da svoje motivacijsko pismo z življenjepisom pošlješ do vključno 7. junija 2022 na elektronsko pošto zaposlitev@sparkasse.si. Informacij po telefonu ne posredujemo.

Za vsebino oglasa, nadaljnji proces izbire kandidata in obliko medsebojnega sodelovanja med kandidatom in delodajalcem odgovarja delodajalec. Več informacij je na voljo tu.