Seminar za algebro in funkcionalno analizo

Amnon Rosenmann: Polynomial convolutions in max-plus algebra
Četrtek, 5. 4. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.04, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
2. 4. 2018
Vabilo na delavnico Non-commutative structures 2018
Od 23. do 27. maja 2018, Portorož
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
30. 3. 2018
Klemen Šivic: Konstrukcija pozitivnih preslikav, ki niso povsem pozitivne
četrtek, 29.3., ob 12:30, predavalnica 2.04, FMF, Jadranska 21
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
27. 3. 2018
Polona Oblak: 5 definitions of rank of a matrix over semiring.
Četrtek, 22. 3. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.04, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
21. 3. 2018
Bojan Kuzma: Matrices with extremal commutants and beyond
Četrtek, 15. 3. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.04, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
12. 3. 2018
Karin Cvetko Vah: Operacija posodobi v poševnih mrežah (soavtor Joao Pita Costa).
Četrtek, 8. 3. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.04, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
5. 3. 2018
Marjeta Kramar Fijavž: Semigroup approach to differential operators with general boundary conditions
Četrtek, 1. 3. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.04, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
26. 2. 2018
Primož Moravec: Stable rationality of invariants of function fields
Četrtek, 22. 2. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
19. 2. 2018
Mykola Khrypchenko: An embedding theorem for restriction semigroups
Torek, 6. 2. 2018, ob 12:30 v predavalnici 3.06, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
2. 2. 2018
Janez Povh: Extracting optimum by (robust) GNS method
Četrtek, 18. 1. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
17. 1. 2018
Janko Bračič: Lica množice operatorjev z numerično zalogo vrednosti v dani konveksni množici
Četrtek, 11. 1. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
8. 1. 2018
Peter Šemrl: Izometrije Grassmannovih prostorov
Četrtek, 4. 1. 2018, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
1. 1. 2018
Aljaž Zalar: The singular bivariate quartic tracial moment problem
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
12. 12. 2017
Marcell Gaal: Isometries of matrices
Četrtek, 7. 12. 2017, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
4. 12. 2017
Ganna Kudryavtseva: Prime representations of inverse semigroups
Četrtek, 30. 11. 2017, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
26. 11. 2017
Aljoša Peperko: Inequalities for the generalized, joint and essential joint spectral radius of positive kernel operators
Četrtek, 23. 11. 2017, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
20. 11. 2017
Jaka Cimprič: Local linear dependence of linear partial differential operators
Četrtek, 16. 11. 2017, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
14. 11. 2017
Mark Pankov: Wigner's theorem and its generalizations
Četrtek, 9. 11. 2017, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
6. 11. 2017
Jurij Volčič: Proste raznoterosti nekomutativnih polinomov in faktorizacija v prosti algebri
Četrtek, 26. 10. 2017, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
23. 10. 2017
Lucijan Plevnik: Neenakosti med produkti potenc pozitivno semidefinitnih matrik
Četrtek, 19. 10. 2017, ob 12:30 v predavalnici 2.03, FMF, Jadranska 21, Ljubljana
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
16. 10. 2017