Izbrani dogodki

čet
30
Maj
Lluis Masanes: Conformal quantum circuits and holography
Seminar za matematično fiziko
14.00 - Seminar room 133, Jadranska ulica 21
čet
25
Apr
Marko Razpet: Znanstveniki, zapisani na Eifflovem stolpu
Seminar za zgodovino matematičnih znanosti
20.00
čet
25
Apr
Agata Lonc: Connection between transport equation on metric graphs and impulsive transport equation
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
12.30 - učilnica 2.04, Jadranska 21
čet
25
Apr
Janez Mrčun: Liejeve grupe (6. predavanje)
Seminar za geometrijo
08.15 - 1.01
sre
24
Apr
Matic Simonič: Spatial Graphoids, part 2
Seminar za geometrijsko topologijo
10.15 - Online
sre
24
Apr
Ada Šadl Praprotnik: Optimalne enostranske aproksimacije krožnih lokov
Seminar za numerično analizo
10.15 - soba 3.06 na Jadranski 21
tor
23
Apr
Andrej Svetina: Legendrian curves in convex domains
Seminar za kompleksno analizo
12.30 - Predavalnica 3.06
tor
23
Apr
Marston Conder: Finding subgroups of interest in finitely-presented groups
Seminar za diskretno matematiko
10.15 - Plemljev seminar, Jadranska 19
pon
22
Apr
D. Lešnik, Generalized completions, 8
Seminar za topologijo
12.15 - Predavalnica 3.06 in na spletu
pon
22
Apr
Andraž Čepič: Izrek o produktu v K-teoriji, 3.del
Seminar za geometrijo
10.15 - Predavalnica 1.02 na Jadranski 21
čet
18
Apr
Marko Razpet: Jacques Binet in parabola
Seminar za zgodovino matematičnih znanosti
20.00
čet
18
Apr
Michel Dacorogna: Pro-Cyclicality Beyond Business Cycles: The Case of Traditional Risk Measurements
Seminar za verjetnost, statistiko in finančno matematiko
14.15 - Predavalnica 3.06 na FMF, Jadranska 21, Ljubljana.
čet
18
Apr
Aljaž Zalar: Positivity and complete positivity meet positive polynomials
Seminar za algebro in funkcionalno analizo
12.30 - FMF, Jadranska 21, predavalnica 2.04
čet
18
Apr
Janez Mrčun: Liejeve grupe (5. predavanje)
Seminar za geometrijo
08.15 - 1.01
sre
17
Apr
1349. sredin seminar: Marjan Cugmas: Razumevanje in podpora mladostnikom v stiskah: desetletje sodelovanja s programom To sem jaz
Seminar za računalniško matematiko (Sredin seminar)
18.00
sre
17
Apr
Marjeta Knez: O modifikaciji ravninskih krivulj s pitagorejskim hodografom (2. del)
Seminar za numerično analizo
10.15 - soba 3.06 na Jadranski 21
sre
17
Apr
Matic Simonič: Spatial Graphoids, part 1
Seminar za geometrijsko topologijo
10.15 - Online
tor
16
Apr
Andrea Poggio: Bilinear embedding: perturbed vs unperturbed divergence-form operators
Seminar za kompleksno analizo
12.30 - Predavalnica 3.06
tor
16
Apr
Matjaž Konvalinka: Quilts of alternating sign matrices
Seminar za diskretno matematiko
10.15 - Plemljev seminar, Jadranska 19
pon
15
Apr
Olivier Ezratty: Quantum computing: state of the art, challenges, and opportunities
Ponedeljkov fizikalni kolokvij
14.15 - J19/F1